Ósmoklasiści - trzymamy mocno kciuki!!!

Dyżur wakacyjny 2024

Dyżur wakacyjny w przedszkolach prowadzonych przez gminę Pszczyna

#SzkołaDoHymnu

Dnia 10 listopada 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji MEN „Szkoła do hymnu". O symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie naszej szkoły odśpiewali hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego". Akademia przede wszystkim miała przypomnieć najważniejsze wydarzenia historyczne, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty najważniejszych powstań narodowych. Uczniowie klas 4a i 4b przedstawili montaż słowno-muzyczny, które pozwolił zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Red. Krzysztof Spyra