Ósmoklasiści - trzymamy mocno kciuki!!!

Dyżur wakacyjny 2024

Dyżur wakacyjny w przedszkolach prowadzonych przez gminę Pszczyna

32

Grupa „Kangurki” w okresie od 01.10.2022 - 31.05.2023r. brała udział w innowacji pedagogicznej pod tytułem „Kodowanie na Kangurkowym dywanie”.

Innowacja  była odpowiedzią na potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia przedszkolnego oraz zmieniający się w bardzo szybkim tempie świat. Głównym celem wprowadzanej innowacji było rozwijanie u wychowanków uniwersalnych kompetencji takich jak: zadaniowe podejście do stawianych problemów, logiczne myślenie, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, poprzez doświadczenie i eksperymentowanie, świadome korzystanie z nowoczesnych technologii jak również stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat. Kodowanie rozwija logiczne myślenie, umiejętność przewidywania i planowania działań. Jednocześnie zapewnia indywidualną możliwość wyrażania myśli oraz poszanowanie uczuć zarówno swoich jak i innych.

Zastosowanie aktywnych metod i technik, różnych form pracy zapewniło  dzieciom konstruowanie wiedzy, wprowadzenie w świat strategicznego myślenia, kodowania oraz świat matematyki, przyrody, kultury, obyczajowości, tradycji, historii i sztuki..

red. Katarzyna Gąsior