Ósmoklasiści - trzymamy mocno kciuki!!!

Dyżur wakacyjny 2024

Dyżur wakacyjny w przedszkolach prowadzonych przez gminę Pszczyna

3

W tym roku szkolnym grupa OB oraz Tygryski wzięła udział w 3 edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką".

Projekt ten przez aktywną zabawę uczy dzieci obcowania z dziełami sztuki, rozwija poczucie estetyki, wrażliwości na piękno. Poprzez udział w projekcie nauczyciele stwarzali dzieciom warunki do twórczej aktywności w procesie zabawy, zapoznali dzieci z różnorodnością technik plastycznych, z wybranymi dziełami i ich twórcami. Rozwijali wiarę przedszkolaków w swoje możliwości.

Przedszkolaki z grupy 0B wykonały zadania:
- "Bajkowe obrazy"
- "Nietypowy pędzel"
- "Architekci"
- "Zakodowany obraz"
- "Monochromatyzm"

Zadania wykonane przez "Tygryski":
- "Nietypowy pędzel"
- "Twal"
- "Architekci"
- "Zakodowany obraz"
- "Monochromaztym"

Zadania, które zostały zrealizowane nie sprawiły przedszkolakom żadnych trudności, wręcz przeciwnie – był to czas spędzony na dobrej zabawie i poszerzaniu wiedzy nie tylko dzieci, ale również naszej – nauczycieli.

red. Monika Żemła, Weronika Manowska