Ósmoklasiści - trzymamy mocno kciuki!!!

Dyżur wakacyjny 2024

Dyżur wakacyjny w przedszkolach prowadzonych przez gminę Pszczyna

25Dzień Strażaka jak co roku obchodzony jest 4 maja, w tym dniu składamy serdeczne podziękowanie za ich trud, pomoc oraz niebezpieczna i ciężka pracę.

Nasze przedszkolaki w tym dniu odwiedziły pobliską OSP w Jankowicach. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy, która bywa ciężka i niebezpieczna, przypomnieli sytuację, w których należy wzywać straż pożarną. Dzieci oglądały wozy strażackie, sprzęty oraz zwiedziły remizę. Każdy chętny przedszkolak, choć na chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak, zakładając ubrania ochronne, kask lub zasiadając na miejscu kierowcy w wozie strażackim. Było to niesamowite przeżycie dla dzieci, które odwdzięczyły się krótkim występem śpiewając piosenki "Jedzie straż pożarna", "Pali się" oraz wręczając podziękowanie i drobny upominek.

red. Katarzyna Wojtas