Ósmoklasiści - trzymamy mocno kciuki!!!

Dyżur wakacyjny 2024

Dyżur wakacyjny w przedszkolach prowadzonych przez gminę Pszczyna

28 kwietnia przedszkolaki ze wszystkich grup spotkały się w sali OSP w Jankowicach z okazji obchodów święta Konstytucji 3 Maja.

Młodsze przedszkolaki jak i starszaki doskonale znają symbole narodowe naszego kraju, w tym barwy narodowe. Działania realizujące tematykę patriotyczną odbywają się we wszystkich grupach przedszkolnych. Celem tych działań jest promowanie wzorców obywatelskich, właściwych postaw patriotycznych.
Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Polski przez wszystkie dzieci.
Następnie odbył się konkurs recytatorski, w którym udział wzięło 15 chętnych przedszkolaków z grup dzieci 5,6 letnich. Każdy uczestnik zaprezentował wybrany utwór literacki o tematyce patriotycznej. Komisja konkursowa w składzie: p.Lucyna Grygier (bibliotekarz) oraz p.Gabriela Skrzypska (logopeda) miały nie lada wyzwanie by ocenić wszystkich odważnych uczestników konkursu.
Wszystkim dzieciom należą się ogromne brawa za poświęcony czas na naukę wiersza, ale przede wszystkim za odwagę, by wystąpić przed tak liczną publicznością. Byliście świetni!

Oto laureaci konkursu:
I miejsce: Antonina Krzep
II miejsce: Agata Jadach
III miejsce: Hanna Widłok

Następnie każda z grup przedszkolnych zaprezentowała swoją piosenkę patriotyczną.
Wszyscy uczestnicy konkursu recytatorskiego oraz muzycznego otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczyła Pani Dyrektor.
To była ważna i ciekawa lekcja patriotyzmu dla wszystkich przedszkolaków. Gratulujemy wszystkim wspaniałych występów i dziękujemy za zaangażowanie. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Rodziców naszych wspaniałych recytatorów za przygotowanie ich do konkursu.

Red. Monika Janyga, Weronika Manowska