Ósmoklasiści - trzymamy mocno kciuki!!!

Dyżur wakacyjny 2024

Dyżur wakacyjny w przedszkolach prowadzonych przez gminę Pszczyna

W tym roku nasze Przedszkolaki postanowiły przyłączyć się do akcji: „Sprzątania Świata”, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko.

Podczas zajęć dzieci obejrzały filmik edukacyjny dotyczący segregacji śmieci, zostały zapoznane z kolorami pojemników na odpady oraz wykonały ciekawe prace plastyczne. Wyruszając na akcję wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci.
Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci sprzątały przedszkolny plac zabaw oraz boisko szkolne, aby móc bawić się na czystym terenie. Sprzątanie świata jest świetną okazją do tego, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla naszego środowiska poprzez propagowanie właściwych zachowań takich jak: segregacja śmieci, oszczędzanie wody, energii elektrycznej, sadzenie nowych drzew i krzewów.
Akcja ta z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego i potrzebę dbania o nasze wspólne dobro.

red. Iwona Mucha