PSZCZYŃSKI SZKOLNY BUDŻET OBYWATELSKI 2025-26

Więcej…

DYŻUR WAKACYJNY 2026 W PRZEDSZKOLACH GMINY PSZCZYNA

Brak wolnych miejsc na dyżur wakacyjny w przedszkolu 

Więcej…

Zdolni i Skromni. Poznajmy naszych Finalistów

3 marca 2025 r. odbył się ostatni, trzeci etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego. Nasi uczniowie Hanna Chrapek (kl.8b) oraz Cyprian Janosz (7a) znakomicie poradzili sobie z wyjątkowo trudnymi zagadnieniami gramatycznymi, rozumieniem standardowych wypowiedzi pisemnych (np. napisów informacyjnych, listów, broszur, ulotek reklamowych, tekstów narracyjnych, prostych artykułów prasowych itd.).
Ponadto Hania i Cyprian musieli przygotować się do bardzo szczegółowego testu z wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej ( np. historia, wydarzenia, słynne postacie, rodzina królewska, sport, literatura, muzyka, ustrój polityczny, gospodarka czy szkolnictwo w Wielkiej Brytanii i Irlandii).
Oboje spędzili wiele godzin by jak najlepiej przygotować się do tego finału i osiągnąć sukces.
Jesteśmy z Was dumni, bo osiągnęliście bardzo wiele dzięki swojej ciężkiej pracy.
Jakie są przywileje uczniów, którzy uzyskali tytuł finalisty/finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych? Na podstawie szczególnych osiągnięć wyliczane są punkty rekrutacyjne do szkół wyższego szczebla w zależności od liczby uzyskanych tytułów: finalisty konkursu przedmiotowego – 7 punktów, dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu przedmiotowego – 10 punktów. Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej.

Co o sobie mówi Cyprian?
“Cześć, jestem Cyprian. Moją pasją jest nauka języków obcych oraz podróże. Bardzo lubię programować i spędzać wolny czas z przyjaciółmi. Całą posiadaną przeze mnie wiedzę z języka angielskiego zawdzięczam swojej ulubionej grze komputerowej i pani z angielskiego.”
Co o sobie mówi Hania?
“Mam na imię Hania. Jestem uczennicą 8 klasy. Interesuję się muzyką i tańcem.”

Życzymy Hani i Cyprianowi dalszych sukcesów. Hania już niedługo opuści nasze mury, zatem Haniu - powodzenia w nowej szkole i by nauka przynosiła radość i satysfakcję, a każdy dzień w nowej szkole był okazją do rozwijania swoich pasji i talentów.


Red. Anna Myk


JSN Epic template designed by JoomlaShine.com