W dniach od 06.02.2023 r. do 09.02.2023 r. odbyły się w Jankowicach grupowe obchody wspaniałego święta jakim jest Dzień Babci i Dziadka.

Mimo, że jest w pełni zima, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu na myśl o swoich dziadkach. W Przedszkolu w Jankowicach zapraszanie Babć i Dziadków na obchody z okazji ich święta od zawsze wpisane są w repertuar uroczystości każdej grupy. Są to dni pełne uśmiechu, wzruszeń, ciepła i radości. W tym roku te dni świętowaliśmy w sali OSP w Jankowicach.

06.02.2023r. - Jako pierwsze święto swoich ukochanych dziadków obchodziły dzieci z grup „0a” i „0b”. Sala OSP wypełniła się zaproszonymi gośćmi. Dzieci z uśmiechem na buziach śpiewały dziadkom piosenki, pięknie wygłosiły swoje role prezentując baśń: „Królowa śniegu”.

Kolejnego dnia 07.02.2023r. swoich gości przyjmowały dzieci z grup: „Tygrysków” i ”Kangurków”. Goście, dzięki swoim wnukom, mieli możliwość przeniesienia się w baśniowy świat postaci z bajek. 4 – 5 latki zaprezentowały bajkę „Jaś i Małgosia”.

W środę 08.02.2023r. Święto swoich Babć i Dziadków obchodziły dzieci 5-letnie z grup: „Motylków” i „Biedronek”. Uroczyste spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia bajki „Kraina Lodu” połączonego ze śpiewem i tańcem. Program artystyczny pięciolatki zakończyły koncertem – dzieci wygrywały na gazetach rytm muzyki Czajkowskiego: ”Taniec łabędzi”.

Obchody z okazji Dnia Babci i Dziadka zakończyły dzieci z grup: „Pszczółek” i „Królików”, które 09.02.2023r. gościły swoich najbliższych. Radości zaproszonych gości nie było końca podczas występu dzieci. 3- latki, które przedstawiły bajkę: ”Brzydkie kaczątko”.

Każdego dnia, w kulminacyjnym momencie nie zabrakło tradycyjnego „Sto lat”, życzeń oraz własnoręcznie wykonanych przez dzieci upominków- świeczników zapachowych. Babcie i dziadkowie zostali zaproszeni do pamiątkowych zdjęć z wnukami oraz słodkiego poczęstunku. Wszystkie dzieci, choć w każdej grupie w inny sposób, mogły swoimi występami wyrazić swoje podziękowania za trud włożony w ich wychowanie. Swoją obecnością wszystkie uroczystości uświetniła Pani Dyrektor oraz Pani Wicedyrektor witając gości i składając życzenia babciom i dziadkom obchodzącym swoje święto.

red. Anna Pitlok i Teresa Szromczyk